Marzenia o poduszce i materacu

Gdy urządzamy sypialnię, to raczej zastanawiamy się, jakiego rodzaju meble tam wstawić. W jakim kolorze i stylu chcemy ją urządzić. A przecież to łóżko, a właściwie materac, jest najważniejszym meblem w domu. To inwestycja  w wygodne spanie jest inwestycją w zdrowie.

Szerokie łóżko

Rynek meblowy oferuje ogromny wybór. Najważniejsze, aby określić, jakiego rodzaju meble są nam potrzebne. Nowoczesne sofy rozkładane raczej bardziej pasują do salonu niż sypialni. Warto wiedzieć, że wszelkie rozkładane powierzchnie nigdy nie są idealnie równe, a więc nie nadają się tak naprawdę do codziennego spania. W sypialni więc najlepsze jest szerokie łóżko tapicerowane. Jeśli jest to za drogi zakup, to stelaż pod materac rozwiązuje wiele. W dobrej cenie znaleźć można w meble sklep internetowy tanio wszystko, co jest nam potrzebne. Tam znajdują się meble do sypialni w dużym wyborze. Sklepy meblowe online oferują transport gratis, a więc o tyle jeszcze ta oferta jest atrakcyjniejsza. Do sklepu stacjonarnego można się wybrać, aby obejrzeć to,  co zamierzamy nabyć, a potem wybrać korzystniejszą ofertę. Albo stacjonarną, albo online.To  dobry  pomysł. Co prawda, zdjęcia internetowe są na coraz wyższym poziomie, niemniej jeszcze wielu klientów woli dotknąć towar przed jego zakupem.

Miękkie łóżko

Nie zapominajmy  o  materacu, bo to właśnie on decyduje o komforcie spania. I naszym zdrowiu. Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na łóżko tapicerowane, czy po prostu na stelaż pod materac, to właśnie materac jest bardzo ważny zarówno w jednym, jak i drugim przypadku. Materac nie powinien być zbyt miękki. Te średnio twarde są najczęściej zalecane przez lekarzy. Tanie łóżka do sypialni również posiadają materace dobrej jakości. Materac powinien być wymieniany co 6-8 lat. Zależnie od tego czy jest wykonany jedynie z pianki poliuretanowej czy też jest wypełniony  systemem kieszeniowo-sprężynowym  połączeniu z pianką termoelastyczną. Ten ostatni jest oczywiście wytrzymalszy i lepszy dla kręgosłupa.