Komoda nie tylko dla babci

Komoda jest meblem ponadczasowym. Jak sięgam pamięcią, w każdym domu, gdzie mieszkałam, znajdowała się jakaś komoda. Przez wszystkich lubiana i niezwykle użyteczna. Dzisiaj mam swoją w swoim ciasnym, ale przytulnym dwupokojowym mieszkanku. I jeżdżę z nią a to do salonu, a to do sypialni. I wszędzie jest na swoim miejscu.

Dlaczego kochamy komody

Najpierw bieliznę pościelową i rzeczy odświętne trzymano w skrzyniach. Z czasem w skrzyniach pojawiły się szuflady. Skrzynie nieco urosły, wydłużyły się i stały komodami. Było to kilkaset lat temu, i od tamtego czasu komoda nie daje się zdetronizować. Pojawia się w każdym mieszkaniu, i wszędzie jest mile widziana. Komody do pokoju pasują wszędzie. Mogą stać i w sypialni, w kuchni czy salonie. Pojemne szuflady pochłoną wszystkie drobiazgi, dadzą się zapełnić obrusami lub dokumentami. Zawsze można w nich upchnąć dowolny bałagan. Komody w ogromnym wyborze są dostępne w internetowych sklepach meblowych. Zarówno te na wysoki połysk, przeznaczone bardziej do pokoju, jak i matowe, białe które można postawić w kuchni lub sypialni. Szafa dwudrzwiowa w sypialni nie musi być już najważniejszym meblem. Równie dobrze możemy zastąpić ją komodą, a rzeczy wymagające powieszenia umieścić w garderobie. W sypialni dobrze się sprawdzają łóżka z szufladami. I chodzi nie tylko o te pełniące rolę pojemników na pościel. Wiele modeli łóżek tapicerowanych w wezgłowiu lub przeciwległej części łóżka posiada kilka półek, by na nich trzymać dekoracyjne rzeczy.

Pokój nastolatka

Komody także świetnie się odnajdą w pokoju młodzieżowym. Nie tylko tanie meble młodzieżowe mogą tam zapełnić wnętrze, ale również przytulna komoda, gdzie można wrzucić bluzki i bieliznę, schować zeszyty, pamiętniki i powakacyjne drobiazgi. Meble do pokoju młodzieżowego muszą posiadać swój charakter. Każdy nastolatek pragnie na swój własny sposób zaznaczyć określić przestrzeń, jaką zajmuje. Nie należy tego ograniczać, ale pozwolić na puszczenie wodzy fantazji. Czasem niewielkie zmiany sprawią, że młodzieżowy pokój stanie się niezwykłą krainą.