Podświetlenie w meblach gdzie zastosować

Dyskretne światło nie tyle ułatwia poruszanie się po mieszkaniu, ale wprowadza ładny, dyskretny nastrój i pozwala na dokładniejsze oświetlenie danego miejsca, np. w łazience lustra, czy miejsca do pracy w kuchni.

Jakie meble podświetlać

Praktycznie światło można zastosować w każdego rodzaju meblach, ale najlepiej wygląda światło w witrynach czy szafkach kuchennych. Dyskretne światło robi znakomite tło dla stojących na półkach naczyń, filiżanek czy kieliszków.  Nowoczesne komody również mają  ledowe żaróweczki w środku, co daje niesamowity, elegancki efekt. W szafkach kuchennych punktowe oświetlenie w zasadzie jest standardem i nie robi specjalnego wrażenia. Jest po prostu wygodne, daje dobre światło na miejsce do pracy, przy okazji efektownie oświetlając szafki. Internetowe sklepy meblowe oferują podświetlane witryny  lub oświetlenie ledowe w meblach łazienkowych lub komodach do salonu. Można zamówić dowolny mebel z odpowiednim oświetleniem, w zależności od  potrzeb. Szczególnie ciekawie wygląda zestaw mebli do sypialni, gdzie wiszące szafki nocne lub trzydrzwiowe szafy mają dodatkowe oświetlenie. Ciepłe światło wprowadza miły, intymny nastrój.

Garderoba specjalne miejsce w domu

Od niedawna na rynku pierwotnym pojawia się coraz więcej mieszkań z pomieszczeniem przeznaczonych na garderobę. To wygodne rozwiązanie, chociaż wydawać by się mogło na pierwszy rzut oka, że strata miejsca. Niemniej jeśli weźmiemy pod uwagę, jak wiele przestrzeni zajmują szafy, nawet te zabudowane, to dojdziemy do wniosku, że garderoba wcale tak wiele miejsca nie potrzebuje. Wejdzie tu przecież obok ubrań wiele innych rzeczy, jak deska do prasowania, odkurzacz czy… namiot lub buty narciarskie. Meble do garderoby również mogą posiadać swoje własne oświetlenie, nie tyle z uwagi na dyskrecję i elegancję, ale raczej na praktyczność. Lepiej oświetlone wnętrze jest wygodniejsze. Otwarte półki i wieszaki, jakie można zastosować w garderobie ułatwiają znalezienie konkretnych rzeczy, wymuszają też zrobienie porządku, ponieważ wszystko jest dobrze widoczne.