Dlaczego marzymy o nowoczesnych mieszkaniach

Czy na pewno tęsknimy za nowoczesnością? A może bardziej chodzi nam o mieszkanie z duszą, do jakiego tęskni się po pracy i zawsze chętnie wraca z każdego wyjazdu. Ulegamy presji naszych czasów, że wszystko wokół nas powinno być perfekcyjne i chcemy, by nasze mieszkania wyglądały równie idealnie jak wygodnie urządzone pudełeczka.

 Nowoczesne meble – co to znaczy

Jeśli przyjrzeć się nowoczesnej stylistyce, to jest ona gładka i prosta. Nowoczesne meble charakteryzuje prostota. Jeśli chodzi o kolorystykę, to dominuje dąb w różnych odcieniach. Najczęściej jest to szykowna jego imitacja. Nowoczesne kanapy w modnych odcieniach wykonane są z tkanin obiciowych odpornych na zniszczenia i plamy. Rewolucją w materiałach jest wodoodporna casablanca, która  dzięki  temu  nie przyjmuje plam z wina  czy innych płynów. Na kanapie to idealne rozwiązanie. Świetne w utrzymaniu czystości. Nowoczesnym rozwiązaniem w  mieszkaniu jest szafka rtv wisząca. Jeśli składa się z kilku elementów, można rozmieścić je na różnych wysokościach, przez co ściana wygląda ciekawie. Wiszące półki czy szafki są o tyle wygodne, że łatwo wymieść spod nich kurz, sięgnąć daleko bez podnoszenia mebli. Szczególnie w łazience meble takie  zyskują na popularności.

Nowoczesność  w pokoju młodzieżowym

Nastolatkom warto pozwolić na kształtowanie przestrzeni wokół siebie. Niespożyta energia,  właściwa temu wiekowi,  znajdzie odpowiednie ujście. Niespotykane wzory na ścianach, wyjątkowe  pomysły na szafy młodzieżowe, czy odpowiednie dekoracje muzyczne dużo więcej  powiedzą nam o młodym człowieku, niż dowiemy się podczas rozmowy. Gdy pozwoli mu się na zagospodarowanie własnego pokoju nowoczesna komoda będzie czysta, a w szufladach znajdzie się to, co powinno. Rodzice powinni zaryzykować, by zyskać w nastolatkach swoich sojuszników. Charakterystycznym elementem  młodzieżowego  designu są  plakaty lub innego rodzaju ścienne malowidła. I choć czasem wolelibyśmy, by mieszkanie miało  nieco spokojniejszy charakter, to warto pozwolić młodym działać, by dowiedzieć się, o czym myślą, marzą i czego pragną.