Wyposażenie sypialni

13Stara poczciwa komoda

Zapewne taką w domu masz. Albo taką po babci, nadgryzioną zębem czasu, albo nowoczesną – dopiero co kupioną w najbliższym meblowym sklepie. Dlaczego komoda? Bo jest wyjątkowa. Komoda jest pakowna i wiele rzeczy się w niej zmieści. Dlatego kochamy komody.

Moda w dziale meble

Meble, jak wszystkie dziedziny, podlega modzie, określonym trendom, które wynikają ze stylu życia, jaki prowadzimy. Jaki dominuje w epoce, w której żyjemy. Kupując łóżka tapicerowane do sypialni nie zastanawiamy się w ogóle nad modą, czy czasem i jego przemijaniem. Kupujemy to, co nam się podoba, pasuje do wnętrza naszego mieszkania, lub o prostu to… na co nas stać. A meble mają swoje oblicza, którym ulegamy. Łóżka, podobnie jak i komody, towarzyszą naszym wnętrzom  od kilkuset lat. Zmienia się nieco ich zewnętrzny wygląd. Biorąc pod uwagę sypialnia łóżko, obecnie zwracamy ogromną uwagę na to, na czym śpimy. Z uwagi na dolegliwości kręgosłupa  dbamy o jakość materaca. To on zaczyna dyktować charakter i rodzaj łóżka, jaki decydujemy się postawić w sypialni. Materac bowiem decyduje o naszym zdrowiu.

Żyć wygodnie

Obserwując to, w co wyposażamy najchętniej wnętrza naszych domów i mieszkań, to zdecydowanie wybieramy wygodę. Wstawiamy meble nie tylko estetyczne, ale przede wszystkim zapewniające nam komfort. Mogą być tanie regały do pokoju, o ile pasują do stylu mieszkania. Na rynku istnieje tak ogromna różnorodność mebli, że naprawdę można dopasować coś do swoich potrzeb oraz  możliwości kieszeni. Poprzez dodatki zwrócić uwagę na niepowtarzalność właśnie naszego wnętrza. Gdy chodzi nam o zapewnienie nowoczesności, można wybrać meble na wysoki połysk. Wraca temat lat 60. i 70. w designie wnętrzarskim. Nowoczesne komody lakierowane szturmem zdobywają salony. Meble lakierowane są odporniejsze na pęknięcia oraz zarysowania. Błyszcząca warstwa  sprawia też, że kurz trudniej osiada, ale bardziej go widać. Ściereczki elektrostatyczne są w tym przypadku naszym sprzymierzeńcem, bo pokrywają meble mgiełką utrudniającą osiadanie kurzu.